همه محصولات

آموزش تهیه بلال تنوری ، گریل ، بخارپز و مکزیکی

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
همانطور که میدانید بلال از ذرت درست میشود. معمولاً ذرت ها در فصل پاییز شروع به روئیدن کرده و در این فصل توسط کشاورزان چیده میشوند. روش های مختلفی برای آماده سازی و طبخ بلال وجود دارد. برای نمونه برخی از افراد این گیاه را بصورت تنوری طبخ کرده و برخی نیز آن را بخار پز میکنند. با توجه به وجود روش های مختلف تهیه بلال بر آن شدیم تا در این مطلب ، روش های درست کردن بلال بصورت تنوری ، بخار پز ، گریل و مکزیکی را برایتان آموزش دهیم. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.
روش های درست کردن بلال

روش تهیه بلال تنوری

برای تهیه بلال تنوری « کبابی » مواد زیر را آماده کنید :

مواد لازم برای تهیه بلال تنوری

بلال۴ عدد
نمک۳ قاشق غذاخوری
آببه مقدار لازم

 

تهیه بلال تنوری

برای درست کردن بلال تنوری ابتدا باید بلال ها را آماده سازی کنید. بدین منظور ابتدا بلال ها را پوست کنده و پرزهای ابریشمی آنها را بطور کامل از گیاه جدا کنید. دقت کنید که وجود ساقه گیاه برای تهیه بلال تنوری جزء الزامات بوده و نبایست این قسمت از گیاه جدا شود. در مرحله بعد ، شعله گاز ، کباب پز ، دستگاه بلال تنوری و هر آنچه که برای تهیه بلال بصورت تنوری در اختیار دارید را روشن کرده و بلال ها را یکی پس از دیگری بر روی آن بچینید. در این زمان میتوانید با چرخاندن بلال ها بصورت دوره ای از سوختن آنها جلوگیری کرده و به مغز پخت شدن کلیه دانه های بلال کمک کنید. در مرحله بعد محلول آب و نمک ساخته و بلال های کبابی را یکی پس از دیگری به محلول وارد و خارج کنید و در نهایت آنها را نوش جان کنید.

تهیه بلال تنوری
تهیه بلال تنوری

روش بخار پز کردن بلال

برای تهیه بلال بخار پز شده مواد لازم را آماده کنید :

مواد لازم برای تهیه بلال بخار پز شده

بلال۴ عدد
کره۵۰ گرم
آببه مقدار لازم
نمک ، فلفل ، آویشنبه مقدار لازم

 

روش تهیه بلال بخارپز

ابتدا قابلمه با سایز مناسبی را انتخاب کرده و آن را تا نیمه با آب پر کنید. سپس گاز را با شعله ای مناسب تنظیم کرده و قابلمه را بر روی گاز بگذارید تا آب به درجه جوش برسد. در محله بعد بلال ها را پوست بکنید و موهای ابریشمی آنها را نیز از بلال جدا کنید. در صورت کمبود جا در قابلمه ، میتوانید دسته بلال را شکسته و حتی خود بلال ها را از وسط جدا کنید. قبل از بخار پز کردن بلال ها ، ابتدا آنها را با آب شستشو داده سپس درون قابلمه در حال جوش قرار دهید. معمولاً در این شیوه ذرت هل در مدت زمان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بخارپز شده و آماده طبخ میشوند. در نظر داشته باشید که قبل از مصرف بلال ها آنها را آبکشی کرده و اجازه دهید تا آنها خنک شوند.

تهیه بلال بخار پز
تهیه بلال بخار پز

روش گریل کردن بلال

برای گریل کردن بلال نیاز است تا مواد لازم را آماده کنید :

مواد لازم برای تهیه بلال گریل شده

بلال۴ عدد
کره۵۰ گرم
ورق فویل آلومینیومی۱ عدد
نمک ، فلفل ، آویشنبه مقدار لازم

 

آموزش گریل کردن بلال

برای گریل کردن بلال ، ابتدا پوست بلال ها را گرفته و موهای ابریشمی آنها را نیز از یکدیگر جدا کنید. برای گریل کردن بلال ، دسته میوه ها نیز میتوانند از میوه جدا شوند و نیازی به آنها نیست. در مرحله بعد بلال ها را شسته و آبکشی کنید. در مرحله بعد ورق فویل را آماده کرده و کره را به فویل و بلال بزنید. همچنین میتوانید ادویه جات مناسب بدین کار را نیز بر روی بلال ریخته و فویل را به دور بلال بپیچید. پس از این کار فر را بر روی ۱۵۰ الی ۲۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم کرده و مدت زمان ۲۰ الی ۳۰ دقیقه را برای پخته شدن بلال ها اختصاص دهید. بعد از گذشت این مدت زمان میتوانید بلال ها را از فر خارج کرده و نوش جان کنید.

گریل کردن بلال
گریل کردن بلال

روش تهیه ذرت مکزیکی

پیش تر ما مقاله ی کاملی را در مورد طرز تهیه ذرت مکزیکی برای فروش فست فود در وبسایت درج کرده بودیم که برای انجام آن شما میبایست دستگاه ذرت مکزیکی را در اختیار داشته باشید. به دلیل اینکه مطلب قبل قابل اجرا در منزل نبوده از این رو روش تهیه ذرت مکزیکی خانگی را برایتان آموزش میدهیم.

برای انجام این کار شما می بایست بلال ها را پوست گرفته و موهای آنها را جدا کنید. سپس دانه های بلال را از میوه جدا کرده و درون یک ظرف بریزید. پس از انجام این کار باید دانه ها را آبکشی کرده و برای ادامه کار آنها را کناری بگذارید.

تهیه ذرت مکزیکی خانگی
تهیه ذرت مکزیکی خانگی

در مرحله بعد خیار شور و کالباس را خرد کرده و به همراه ذرت های آماده شده درون یک قابلمه ریخته و بر روی کتری قرار دهید. دقت کنید حرارتی که می بایست به مواد بخورد باید بصورت غیر مستقیم باشد. در انتها سس ، ادویه جات و پنیر پیتزا را به ذرت اضافه کرده و آنها را مخلوط کنید. درب قابلمه را بگذارید تا پنیر ذوب شود. ذرت مکزیکی بعد از ذوب شدن پنیر پیتزا آماده طبخ خواهد بود.

مطالب آموزشی مشابه
انتشار : 3 اسفند 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار : 24 مهر 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *