همه محصولات

آموزش تهیه فالوده شیرازی

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
فالوده از قدیم الایام یکی از خوراکی های بسیار محبوب در بین مردم بوده و بیشتر در کافه ها و بستنی فروشی ها عرضه میشود. یکی از معروف ترین تنوع این خوراکی فالوده شیرازی بوده که از قضا با توجه به نام آن نیز آن را به شهر شیراز نسبت میدهند. در این مطلب ما آموزش کامل تهیه فالوده شیرازی را برای شما درج کرده ایم. برای تهیه فالوده شیرازی کافیست ادامه مطلب را مطالعه کنید.
آموزش تهیه فالوده شیرازی

تهیه فالوده شیرازی به روش های مختلف انجام میشود. افرادی که قصد تهیه فالوده شیرازی برای فروش را دارند عموماً از دستگاه فالوده ساز بدین منظور بهره میبرند. برخی نیز از لوازم خانگی برای تهیه فالوده استفاده میکنند. در هر صورت چه از دستگاه فالوده ساز استفاده کنید و چه از روش های خانگی ، این روش برای شما کاربردی خواهد بود.

مواد لازم برای تهیه فالوده شیرازی

نشاستهسیصد گرم
گلابیک چهارم لیوان
شکریک لیوان
آبچهار لیوان
لیمو ترشیک عدد

روش تهیه فالوده شیرازی

به منظور تهیه فالوده شیرازی در مرحله اول دو لیوان آب داخل قابلمه ریخته و آن را بر روی حرارت با شعله ملایم قرار میدهیم. با ولرم شدن آب درون قابلمه ، به مرور زمان شروع به ریختن شکل در آب کرده و به کمک یک قاشق شکر را در آب هم میزنیم تا در آب حل شود. بعد از حل شدن کامل شکر فرایند هم زدن محلول را متوقف میکنیم و اجازه میدهیم تا شربت قوام یابد.

در ادامه کار گلاب را به محلول تهیه شده اضافه کرده و اجازه میدهیم تا بجوشد. پس از رسیدن به دمای حد نصاب قابلمه را از روی حرارت برداشته و اجازه میدهیم تا شربت تهیه شده سرد شود. سپس آن را در کاسه ای ریخته و در فریزر قرار میدهیم تا منجمد شود.

پس از انجماد شربت آن را از فریزر خارج کرده و درون مخلوط کن میریزیم. پس از پودر کردن آن مجدداً محلول پودر شده را در کاسه ای ریخته و در فریزر قرار میدهیم. دو لیوان آب را در قابلمه ریخته و آن را روی حرارت ملایم قرار میدهیم. سپس نشاسته را به آب اضافه کرده و آن را هم میزنیم. پس از ترکیب کامل نشاسته با آب اجازه میدهیم تا آب آن کامل تبخیر شده و نشاسته نهایی غلیظ گردد.

فالوده شیرازی آماده شده
فالوده شیرازی آماده شده

پس از تهیه نشاسته، آن را در کاسه ای پر از یخ ریخته و سپس آنها را در آبکش ریخته و آنها را با قاشق فشار میدهیم. با این کار نشاسته ها از روزنه های آبکش رد شده و بصورت رشته رشته در می آیند. در این حین و در زیر آبکش یک کاسه یخ قرار میدهیم تا رشته نشاسته بر روی یخ ها بریزند. در مرحله بعد رشته های نشاسته را از کاسه درآورده و آن را با یخ پودر شده ترکیب میکنیم. پس از ترکیب رشته با یخ پودر شده، فالوده آماده شده و میتوان آن را سرو کرد. به جهت بهتر شدن طعم فالوده میتوان از لیموترش ، شربت آلبالو و… نیز استفاده کرد.

مطالب آموزشی مشابه
انتشار : 24 مهر 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار : 14 مرداد 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *