همه محصولات

آموزش روش های آسیاب کردن قهوه

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
بسیاری از افرادی که علاقه مند به نوشیدن قهوه هستند ، آن را بصورت پودر شده تهیه کرده و به مرور مصرف میکنند. خوب است بدانید که نگهداری بلند مدت قهوه پودر شده بر روی کیفیت آن تاثیرگذار بوده و سبب میشود تا عطر و طعم آن به مرور زمان افت کند. مطمئناً داشتن یک آسیاب قهوه برای این افراد یکی از ضروریات بوده با این حال با توجه به قیمت بالای این محصولات امکان خرید آن برای همه اقشار امکان پذیر نیست. در این مطلب از سایت ما لوازمی را به شما معرفی میکنیم تا به کمک آنها بتوانید خود ، نسبت به پودر کردن قهوه در منزل اقدام کنید.
روش های آسیاب کردن قهوه

در نظر داشته باشید که پودر کردن قهوه با روش های زیر بدون لحاظ کردن درجه بندی انجام میشود بنابرین در زمان آسیاب کردن دقت کنید تا درجه پودر شدن قهوه باب میل شما باشد.

 

آسیاب کردن قهوه با مخلوط کن

یکی از لوازمی که معمولاً در هر خانه و آشپزخانه ای وجود دارد مخلوط کن است. این محصول به کیفیت خرد کن قهوه دانه های قهوه را پودر نمیکند ؛ با این حال میتواند جایگزین مناسبی باشد. برای اجرای این روش قهوه را داخل محفظه مخلوط کن ریخته و آن را هر چند ثانیه یکبار سریع خاموش و روشن کنید. دلیل روشن و خاموش کردن مخلوط کن این است که پره های دستگاه با کارکرد متوالی گرم میشود و این گرم شدن سبب تلخ تر شدن قهوه میگردد. بعد از چند بار انجام این کار ، میزان پودر شدگی قهوه را بررسی کرده و در صورت تمایل نسبت به برداشت پودر قهوه از داخل مخلوط کن اقدام کنید.

آسیاب کردن قهوه با مخلوط کن
آسیاب کردن قهوه با مخلوط کن

آسیاب کردن قهوه با آسیاب خانگی

دیگر لوازمی که از توانایی پودر کردن قهوه برخوردار است دستگاه آسیاب ادویه می باشد. این وسیله نیز مانند مخلوط کن توانایی پودر کردن قهوه را دارد. برای پودر کردن قهوه با این محصول نیز می بایست روش قبلی را تکرار کنید. در نظر بگیرید که در صورت علاقه به قهوه تلخ ، میتوانید با عدم روشن و خاموش کردن دستگاه ، نسبت به تولید قهوه تلخ بدین شیوه اقدام کنید. در این حالت گرمای ایجاد شده بر روی پره ها سبب میشود تا قهوه نسبت به حالت استاندارد ، تلخ تر گردد.

آسیاب کردن قهوه با آسیاب خانگی
آسیاب کردن قهوه با آسیاب خانگی

آسیاب کردن قهوه با غذاساز

روش بعدی پودر کردن قهوه استفاده از غذاساز است. کیفیت قهوه پودر شده به کمک غذاساز نسبت به دو مورد قبل کمتر بوده در صورتیکه وسیله های معرفی شده در بالا را نداشتید میتوانید از غذاساز استفاده کنید. برای اجرای این روش ابتدا قهوه را داخل غذاساز بریزید و درب آن را چفت کنید. سپس در ثانیه یکبار ، غذاساز را روشن و خاموش کنید. در زمان تهیه پودر قهوه به کمک این شیوه بهتر است تا هر چند ثانیه یکبار غذاساز را به دو طرف تکان دهید تا پودر قهوه ی یکدستی را تولید کنید.

 

آسیاب کردن قهوه با هاون

یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین روش های خرد کنی استفاده از هاون است. هاون کاربردی فراتر از پودر کردن قهوه داشته و بسیاری از افراد در گذشته برای پودر کردن ادویه جات و گیاهان دارویی از این وسیله استفاده میکردند. برای پودر کردن قهوه با هاون ، ابتدا یک چهارم از آن را با دانه های قهوه پر کنید. سپس با نگه داشتن کاسه هاون و فشار دادن دسته آن به داخل کاسه ، عملیات پودر کردن را آغاز کنید. دقت کنید هیچ گاه کاسه هاون را بیش از یک چهارم پر نکنید « کمتر از آن مانعی ندارد » چرا که در زمان پودر کردن قهوه به مشکل بر میخورید.

آسیاب کردن قهوه با هاون
آسیاب کردن قهوه با هاون

تمامی روش های معرفی شده در این بخش روش های متعارفی بوده که معمولاً افراد خانه دار در صورت نداشتن آسیاب قهوه از آنها برای پودر کردن قهوه استفاده میکنند. در صورتی که روش بهتری میشناسید میتوانید آن را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب آموزشی مشابه
انتشار : 3 اسفند 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار : 14 مرداد 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *