همه محصولات

طرز تهیه ذرت مکزیکی برای فروش فست فود

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
ذرت مکزیکی از نمونه خوراکی های تنقلاتی محسوب شده و چند سالی است که در ایران رواج پیدا کرده است. از حق که نگذریم واقعاً طعم ترکیب ذرت مکزیکی با پنیر پیتزا و سایر طعم دهنده ها معجونی بسیار خوشمزه بوده و از آن نمیتوان گذشت. با توجه به درخواست مکرر شما بر آن شدیم تا طرز تهیه این خوراکی را برایتان درج کنیم. برای دانستن نحوه تهیه ذرت مکزیکی برای فروش آن توسط فست فود ها و سایر اغذیه فروشی ها میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.
تهیه ذرت مکزیکی برای فروش

جالب است بدانید که خاستگاه ذرت مکزیکی محصول کشور مکزیک بوده که در ایران نیز با این اسم مشهور شده است. با این حال ذرت مکزیکی که در کشور مکزیک تهیه میشود با ذرت مکزیکی تهیه شده در ایران بسیار متفاوت بوده و در ایران از مواد متنوع تر مانند کالباس ، قارچ و سبزیجات معطر استفاده می شود که سبب می شود تا طعم آن خوشمزه تر گردد. اغلب افرادی که از دستگاه ذرت مکزیکی ما استفاده کردند معمولاً با این سوال که چگونه میتوان ذرت مکزیکی تهیه کرد برخورد کرده اند. در ادامه ما روش تهیه این خوراکی خوشمزه را برای چهار نفر آموزش میدهیم که شما میتوانید با توجه به تعداد نفرات ، میزان مواد استفاده را کم و زیاد کنید.

مواد لازم برای تهیه ذرت مکزیکی برای ۴ نفر

ذرتبه اندازه کافی
قارچ۱۰۰ گرم
سس مایونزسه قاشق غذاخوری
پنیر پیتزادو قاشق غذاخوری
کرهدو قاشق غذاخوری
نمک ، فلفل سیاه ، آویشن ، آبلیموبه اندازه کافی

آموزش طرز تهیه ذرت مکزیکی

برای تهیه ذرت مکزیکی برای فروش ، ابتدا ذرت هایی که از قبل تهیه کردیم را آماده میکنیم. سپس بخش اصلی ذرت مکزیکی ساز را با روغن و یا کره چرب کرده و ذرت ها را درون آن میریزیم. با اضافه کردن ذرت می بایست آنها را به قدری تفت دهیم تا دانه های ذرت نرم تر شوند.

پخت ذرت مکزیکی
پخت ذرت مکزیکی

در ادامه قارچ هایی که برای ذرت مکزیکی اضافه خواهیم کرد را آماده میکنیم. بدین منظور می بایست ساختار قارچ ها بصورت خلالی و یا نگینی کرده و آنها را به داخل ظرف ذرت در حال پخت بریزیم. دوباره تفت دادن را شروع کرده و قارچ ها را به قدری تفت میدهیم تا آب اضافه آنها خارج شده و بخار شود. مدت زمانی که برای تبخیر شدن آب قارچ مورد نیاز است حدود ده دقیقه بوده و پس از این مدت ترکیب ذرت و قارچ کاملاً پخته میشوند. پیشنهاد میشود بعد از خشک شدن قارچ ها مقداری آبلیمو به آن اضافه شود ؛ چرا که وجود آب لیمو سبب میشود تا قارچ ها تیرگی به خود نگیرند.

ترکیب ذرت مکزیکی با پنیر پیتزا
ترکیب ذرت مکزیکی با پنیر پیتزا

بعد از تبخیر شدن آب قابلمه و پخته شدن ذرت و قارچ ، در سمت دیگر دستگاه ذرت سس مایونز را بهمراه مقداری نمک ، فلفل سیاه و آویشن اضافه می کنیم و ترکیب ایجاد شده را خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه پنیر پیتزا را نیز اضافه کرده و مجددا مواد را مخلوط می کنیم. با انجام این کار دو دقیقه برای ذوب شدن پنیر پیتزا زمان داده و دوباره ترکیب را با یکدیگر مخلوط میکنیم. پس از انجام این موارد ذرت مکزیکی ما برای فروش آماده بوده و میتوان آنها را برای مشتریان به فروش رساند.

مطالب آموزشی مشابه
انتشار : 3 اسفند 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار : 24 مهر 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *