همه محصولات

توضیحات کامل در مورد اصطلاحات جوجه کشی

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
مطمعناً شما نیز در هنگام خرید محصولات جوجه کشی به اصطلاحات مختلفی برخورد کرده اید. ما چند مورد از موارد مهمی که افراد مختلف به هنگام خرید این محصول از ما جویا میشوند در زیر درج کرده ایم. با مطالعه این مطلب قطعاً خواهید توانست با چشم باز محصولات جوجه کشی را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید.
اصطلاحات جوجه کشی

دوره ستر در پروسه جوجه کشی به چه معناست؟

یکی از مهمترین دوره ای که یک تخم نطفه دار با گذر از آن مرحله به جوجه تبدیل میشود دوره سِتِر می باشد. دوره ستر در واقع دوره آغازین فرایند جوجه کشی بوده و در این مرحله تخم های نطفه دار در دستگاه جوجه کشی بصورت زاویه ۹۰ درجه « و یا در مواردی 360 درجه » به چرخش در می آیند. زمان ستر در اصل به نوع تخم بستگی دارد. برای مثال اگر شما از تخم مرغ در حال جوجه کشی هستید ، کل فرایند جوجه کشی آن 21 روز بوده و 18 روز آن مختص دوره ستر می باشد.

جوجه کشی در مرحله ستر
جوجه کشی در مرحله ستر

دوره هچر در پروسه جوجه کشی به چه معناست؟

تلفظ صحیح این کلمه هَچِر بوده و پروسه آن در سه روز آخر جوجه کشی آغاز می شود. اگر بخواهیم دوباره در مورد جوجه کشی از پرنده مرغ مثال بزنیم ، در طول دوره جوجه کشی کامل این پرنده « 21 روز » سه روز انتهایی دوره هَچِر می باشد. از تفاوت هایی که میتوان در مورد دوره ستر و هچر نام برد میتوان به عدم حرکت تخم ها در این دوره اشاره کرد. علاوه بر این در دوران هچری دما و رطوبت نیز تحت تنظیمات خاص « با توجه به نوع و نژاد پرنده » قرار داده میشوند.

 

و مهمترین سوال اینکه ، ماشین جوجه کشی ستر هچر همزمان چیست؟

خب این نوع دستگاه های جوجه کشی توانایی این را دارند که پروسه ستر و هچر را در آن واحد انجام دهند. بدین منظور در این محصولات کفی دستگاه بصورت ثابت طراحی شده و این قسمت بعنوان هچر استفاده میشود. سایر بخش های دستگاه که توانایی حرکت و چرخش را دارند بصورت ستر استفاده میشوند.

 

سیستم های رایج چرخش تخم های جوجه کشی

عموماً از چرخش ها با زاویه های متفاوتی در ماشین های جوجه کشی استفاده میشود. استاندارد ترین زاویه چرخش تخم ها بصورت ۹۰ درجه بوده با اینحال ماشین های جوجه کشی نسل جدید توانایی چرخاندن تخم ها با زاویه 360 درجه را نیز دارند. سیستم های چرخش 360 درجه معمولاً برای تخم های نطفه دار حساس « مانند پرندگان زینتی » استفاده شده و برای استفاده از این تخم ها پیشنهاد میشود. از نمونه دستگاه هایی که از سیستم چرخش ۳۶۰ پشتیبانی میکنند میتوان به ایزی باتور ۵ و ایزی باتور ۶ اشاره کرد.

ماشین جوجه کشی با چرخش ۳۶۰ درجه
ماشین جوجه کشی با چرخش ۳۶۰ درجه

کالیبراسیون ماشین جوجه کشی چیست؟

با هر بار جوجه کشی از تخم های نطفه دار تنظیمات مربوط به سنسور ماشین جوجه کشی به هم خورده از این رو سنسور می بایست کالیبره شود. در نظر داشته باشید که این موضوع در دستگاه های جوجه کشی قدیمی صادق بوده و محصولات جدید از سنسورهای دقیق و پیشرفته در ساختار خود استفاده میکنند.

مطالب آموزشی مشابه
نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *