همه محصولات

معرفی تفاوت های ماشین جوجه کشی مرغ و شترمرغ

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
یکی از چالش هایی که اغلب خریداران ماشین جوجه کشی با آن مواجه میشوند این است که آیا به کمک یک ماشین جوجه کشی مرغی میتوان از شترمرغ نیز جوجه کشی کرد یا خیر؟ با توجه به درخواست های مکرر علاقه مندان ، بر آن شدیم تا مطلب کاملی را در این خصوص برای شما ارائه کنیم. برای دانستن این موضوع میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.
تفاوت ماشین جوجه کشی مرغ و شترمرغ

همانطور که از ظاهر تخم مرغ و شترمرغ پیداست این دو نوع تخم بلحاظ ساختار تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در ایران تولید کننده گان دستگاه جوجه کشی زیادی وجود دارند که یک نوع دستگاه را برای جوجه گیری از هر دو نوع پرنده به خریداران پیشنهاد میکنند. این افراد با افزایش میزان ارتفاع بین راک ها ، محصول مرغی را با شعار “دستگاه جوجه کشی مرغی با قابلیت جوجه کشی از تخم شترمرغ” به مشتری به فروش میرسانند. اما آیا واقعاً به کمک ماشین جوجه کشی مرغی میتوان از تخم نطفه دار شترمرغ نیز جوجه کشی کرد؟ پاسخ به این سوال “نه” است. در ادامه شما با دلایل عدم امکان انجام این کار را به شما خواهیم گفت :

تفاوت دو نوع دستگاه در سیستم رطوبتی

اصلی ترین تفاوتی که یک ماشین جوجه کشی شترمرغی را از محصولات متداول جدا میکند سیستم رطوبتی دو نوع محصول می باشد. در ماشین های جوجه کشی متداول و در دوران ستر ، رطوبت در داخل کابین جوجه کشی ایجاد شده و در کل محفظه دستگاه پخش میشود. این در حالیست که در ماشین های جوجه کشی شترمرغی ، اساس کار رطوبت گیری بوده و محفظه ماشین های جوجه کشی شترمرغی به سیستم های رطوبت گیر و دفع رطوبت مجهز هستند.

ماشین جوجه کشی شترمرغی
ماشین جوجه کشی شترمرغی

تفاوت دو نوع دستگاه در قطعات استفاده شده

ماشین های جوجه کشی مرغی معمولاً از قطعات متداول و معمول در ساختار آنها استفاده میشود. دلیل این موضوع آن است که وزن تخم مرغ نسبت به تخم شترمرغ بسیار بسیار کمتر بوده و این موضوع سبب میشود که موتورآلات جوجه کشی متداول بتوانند به سادگی تخم های نطفه دار را به چرخش درآورند. این در حالیست که ماشین های جوجه کشی شترمرغی از قطعات و موتورآلات قدرتمندی در ساختار خود استفاده میکنند. موتور به کار رفته در ساخت ماشین جوجه کشی شترمرغ توانایی این را دارد تا حداقل ۱۵ کیلوگرم وزن تخم را در محصولات ده تایی به چرخش درآورد.

تفاوت دو نوع دستگاه در سیرکولاسیون هوا

ماشین های جوجه کشی مرغی نسبت به تنوع شترمرغی از سیستم سیرکولاسیون ضعیف تری بهره میبرند. همچنین این محصولات تعداد خروجی های کمتری نیز داشته که این موضوع سبب میشود تا دفع رطوبت در فرایند جوجه کشی به مشکل بر بخورد. در ماشین آلات جوجه کشی شترمرغی سیستم سیرکولاسیون از توان دو برابری برخوردار بوده ، همچنین سیستم تهویه نیز از وضعیت مطلوب تر برخوردار می باشد.

مطالب آموزشی مشابه
نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *