همه محصولات

خرید تخم نطفه دار و نکات مهم و قابل توجه

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
تخم نطفه دار یکی از ارکان بسیار مهم پروسه جوجه کشی می باشد. برای انجام عملیات جوجه کشی ، شما می بایست تخم نطفه دار سالم در اختیار داشته باشید. در فضای مجازی وبسایت های زیادی در زمینه فروش تخم نطفه دار اقدام میکنند ؛ اما خرید تخم نطفه دار از برخی از آنها میتواند سرمایه شما را به کلی نابود کند! در این مطلب از وبسایت ما نکاتی را در جهت خرید تخم نطفه دار سالم برای شما درج کرده ایم. برای دانستن این نکات میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.
نکات مورد توجه خرید تخم نطفه دار

همانطور که پیش تر نیز به این موضوع اشاره شد ، خرید تخم نطفه دار یکی از موضوعات مهم بعد از خرید دستگاه جوجه کشی می باشد. دلیل اینکه خرید تخم نطفه دار می بایست تا زمان خرید ماشین جوجه کشی به تعویق انداخته شود این است که در صورت خرید تخم ها در مرحله اول ، تا زمان تهیه محصول جوجه کشی کهنه شده و راندمان خود را از دست میدهند. از این رو همیشه ما به مشتریان خود توصیه میکنیم تا خرید تخم نطفه دار را پس از خرید ماشین جوجه گیری انجام دهند.

اما برگردیم به موضوع اصلی ؛ برای خرید تخم نطفه دار می بایست به چه مواردی توجه شود؟ در ادامه بصورت کامل به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

 

نکات خرید تخم نطفه دار

افراد بسیار زیادی هستند که برای خرید تخم ، آن را در گوگل و یا اپلکیشن دیوار جستجو کرده و خریداری میکنند. در بسیاری از موارد ، تخم های خریداری شده دارای مشکل بوده و به جوجه تبدیل نمیشود. بهتر است بدانید که کلاهبرداری در حیطه تخم نطفه دار بسیار زیاد بوده و از این رو خرید تخم می بایست با حساسیت بیشتری دنبال شود. اصلی ترین نکات خرید تخم عبارتند از :

عدم خرید تخم نطفه دار از سایت های اینترنتی
عدم خرید تخم نطفه دار از سایت های اینترنتی

عدم خرید از فروشگاه های اینترنتی

اولین و اصلی ترین توصیه ما این است که هیچ گاه تخم نطفه دار را از فروشگاه های اینترنتی خریداری نکنید. دقت کنید این یک توصیه است و نه پیشنهاد. در حال حاظر و در ۹۹٪ فروشگاه های اینترنتی که در حیطه فروش تخم فعالیت میکنند تخم نطفه دار را از نزدیک مشاهده نکرده اند! خرید تخم نطفه دار از فروشگاه های اینترنتی موجب میشود تا پس از برخورد با اولین مشکل ، نتوانید حق خود را از فروشنده تخم بگیرید. دلیل این موضوع آن است که معمولاً صاحبین فروشگاه ها در شهرستان هایی غیر از شهر شما مستقر بوده از این رو اغلب آنها با خیالی آسوده نسبت به فروش تخم های بدون نطفه اقدام میکنند. در صورت اقدام قضایی نیز ، متضرر اصلی شما خواهید بود ؛ چرا که علاوه بر اینکه وقت خود را از دست داده اید ، ممکن از تا ماه ها و حتی سال ها مبلغ پرداخت شده بابت خرید تخم نطفه دار را نتوانید به دست آورید.

برخی اوقات دیده شده که فروشنده اینترنتی تخم ، به جای ارسال تخم خریداری شده ، تخم پرنده ای دیگر را به خریدار ارسال کرده است. برای نمونه به جای ارسال تخم کاسکو ، تخم بلدرچین باب وایت را برای مشتری ارسال کرده است و تشابه ظاهری دو تخم سبب شده تا خریدار متوجه این موضوع نشود!

از دیگر شگردهای کلاهبرداری در این شیوه ، دریافت تخم سپس پرداخت مبلغ می باشد. بلخصوص از تخم ها ، تخم های گران قیمت پرندگان زینتی باشد. در این شیوه فروشنده تخم ابتدا از شما یک بیعانه جزئی طلب کرده سپس تخم های نطفه دار را به شهر شما ارسال میکند. شما نیز بعد از دریافت تخم با تصور اینکه تخم نطفه دار اصلی به دست شما رسیده ، هزینه آن را تسویه میکنید. حتی اگر به زعم اینکه تخم ها تخم های بدون نطفه هستند از پرداخت مبلغ امتناع ورزید ، باز هم متضرر شما هستید چرا که شما تخم نطفه دار ده هزار تومانی پرنده ی معمولی را تحویل گرفته اید و بیعانه یک یا چند میلیونی شما از دست رفته است!

اینها تنها چند مورد از چندین مورد شیوه کلاهبرداری در فروش تخم نطفه دار در فضای مجازی می باشد. از این رو توصیه اکید داریم که هیچ گاه و در هیچ گونه شرایطی تخم نطفه دار را بصورت اینترنتی خریداری نکنید. حتی اگر شرایط خرید کاملاً ایده آل بوده و در ظاهر به نفع شما باشد مطمئن باشید متضرر اصلی شما خواهید بود.

خرید تخم نطفه دار از پرورش دهنده
خرید تخم نطفه دار از پرورش دهنده

تهیه تخم های نطفه دار از فارم های پرورشی

بهتر است تا تخم های نطفه دار را از فارم های پرورشی تهیه کنید. در این حالت علاوه بر اینکه خیالتان از بابت تحویل تخم ها راحت خواهد بود ، تخم های تازه نیز در اختیار خواهید داشت. معمولاً روستاها جاهایی هستند که تخم نطفه دار پرندگان متداول به راحتی در آنجا پیدا میشود.

بررسی تاریخ تولید تخم ها

قبل از خرید تخم های نطفه دار زمان تولید تخم ها را سوال کنید. تخم های نطفه دار بهتر است که تا قبل از هفت روز داخل دستگاه جوجه کشی قرار داده شوند. در اینصورت میتوان بالاترین راندمان را از ماشین جوجه کشی کسب کرد. تخم های نطفه دار با گذشت هر چه بیشتر از تاریخ تولید آنها ، دچار ضعف در نطفه شده و در بهترین شرایط جوجه هایی ناقص را به بار می آورند. از این رو می بایست قبل از خرید تخم نطفه دار از زمان تولید آنها اطمینان کسب کنید.

تخم نطفه دار با ظاهر ایده آل
تخم نطفه دار با ظاهر ایده آل

بررسی ظاهر تخم نطفه دار

قبل از خرید تخم نطفه دار ، آنها را از جنبه ظاهری بررسی کنید. تخم های شکسته و تخم هایی که دارای عیب های ظاهری هستند برای جوجه کشی مناسب نیستند. تخم نطفه دار سالم باید ظاهری همانند تخم های معمولی را داشته باشد. توجه کنید که استفاده از تخم نامطلوب در ماشین جوجه کشی ممکن است به تخم های نطفه دار سالم صدمات جدی وارد کند. از این رو به در هنگام خرید تخم نطفه دار این موضوع مهم نیز می بایست توجه ویژه شود.

توجه به فصل های جوجه کشی

برخی از پرندگان در فصول خاصی جفتگیری کرده و تخم نطفه دار تولید میکنند.  برای نمونه پرنده هایی مانند مرغ ، بلدرچین ، بوقلمون ، غاز و اردک در فصول مختلفی در سال اقدام به تولید تخم نطفه دار میکنند. پیشنهاد میکنیم تا تخم های نطفه دار را در فصل مخصوص به آن خریداری کنید. خرید تخم نطفه دار پرندگان در فصول اصلی موجب میشود تا تخم هایی با درصد نطفه داری بالا به دست شما برسد و راندمان جوجه کشی شما تضمین گردد.

در صورتیکه هر نوع سوالی در مورد خرید تخم نطفه دار دارید میتوانید آنها را از طریق کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب آموزشی مشابه
نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *