همه محصولات

آموزش روش های دوشیدن شیر بز

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
شاید تاکنون با صحنه دوشیدن شیر بز در روستاها روبرو شده باشید. خوب است بدانید که دوشیدن شیر بز بر خلاف چیزی که فکر میکنید نیاز به مهارت و تخصص داشته و انجام آن توسط هر فرد عادی امکان پذیر نیست. مخصوصاً اینکه اگر این کار بصورت صحیح انجام نشود شاهد رم کردن حیوان نیز خواهید شد! در این مطلب از سایت ما روش صحیح و اصولی دوشیدن شیر بز را به شما آموزش خواهیم داد. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.
دوشیدن شیر بز

همانطور که توضیح داده شد برای دوشیدن شیر بز می بایست این کار به شیوه صحیح و اصولی انجام شود. اصولی ترین روش های دوشیدن شیر بز عبارتند از :

 

دوشیدن بز به روش مشت

در این شیوه برای انجام فرایند دوشش بز ، پستان حیوان را در دست گرفته و آن را با انگشت شصت و سبابه به سمت پایین بکشید. در این حالت خواهید دید که فرایند تخلیه شیر یکبار انجام خواهد شد. برای ادامه انجام فرایند شیردوشی شما می بایست تا زمان اتمام شیر پستان بز تکرار کنید. این روش اصولی ترین روش دوشیدن شیر بز بوده و در صورت صحیح انجام دادن آن ، لطمه ای به پستان حیوان وارد نخواهد شد.

دوشیدن بز به روش مشت
دوشیدن بز به روش مشت

دوشیدن بز به روش دو انگشت

دومین روش دوشش شیر بز بدینصورت است که انتهای پستان بز را در میان دو انگشت شصت و سبابه قرار داده و به سمت پایین فشار دهید. عموماً این روش برای بز هایی که پستان کوچکی دارند کارایی دارد. توجه کنید که روش مذکور به علت اینکه فشار زیادی به نوک پستان بز وارد میکند نمیتوان آن را بصورت همیشگی ادامه داد چرا که موجب آزار و اذیت به دام میشود. پیشنهاد ما این است در صورتیکه از روش اول معرفی شده خسته شدید. تا دقایقی روش دوم را ادامه دهید سپس ادامه شیردوشی بز را با روش اول پیش ببرید.

دوشیدن بز به روش دو انگشت
دوشیدن بز به روش دو انگشت

دوشیدن شیر بز به کمک لوازم جانبی

خوب است بدانید که دوشیدن شیر بز به کمک لوازم جانبی مانند انواع شیردوش بز و بز دوش دستی امکانپذیر است. برای استفاده از این محصولات شما نیازی به فعالیت فیزیکی آنچنان نداشته و به ساده ترین شیوه ممکن میتوانید فرایند دوشیدن شیر بز را به سر انجام برسانید. در صورت استفاده از شیردوش بز برقی ، نیازی به انجام هیچ کاری نبوده و تنها کافیست تا دستگاه را روشن کنید. با روشن شدن محصول فرایند شیردوشی از بز آغاز شده و شیر بز بدون دخالت دست دوشیده خواهد شد. در روش دستی شما میبایست فرآیند فشردن اهرم را بر عهده بگیرید که این کار ساده تر از انجام فرایند شیردوشی کاملاً دستی می باشد.

دوشیدن بز با دستگاه
دوشیدن بز با دستگاه

این روش ها عمومی ترین روش های شیردوشی از بز بوده و احتمالاً شما نیز روش های خاصی را بدین منظور انجام داده اید. خوشحال میشویم تا روش های خود را از طریق کامنت ها با ما در میان بگذارید.

نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *