همه محصولات

تفاوت خامه قنادی با خامه صبحانه در چیست؟ مقایسه خامه صبحانه و قنادی

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
شاید شما نیز تا کنون در هنگام خرید شیرینی جات نام خامه قنادی به گوشتان خورده اما تفاوت آن را با خانه متداول و معمول « خامه صبحانه » متوجه نشده اید. با اینکه خامه قنادی و خامه صبحانه هر دو از یک ساختار برخوردار هستند اما در بین خود تفاوت های زیادی دارند. در این مطلب از سایت ما تفاوت های دو نوع خامه صبحانه و خامه قنادی را عنوان کرده و آنها را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد. برای دانستن این موضوع ادامه مطلب را مطالعه کنید.
مقایسه خامه صبحانه و خامه قنادی

خامه صبحانه چیست؟

خامه صبحانه همان خامه پاستوریزه بوده که در فروشگاه ها به فروش میرسد. در ۹۹ درصد مواقع ، خامه به فروش رسیده در فروشگاه های عرضه فراورده های لبنی نیز از نوع خامه صبحانه می باشد. خامه صبحانه در اغلب مواقع در حدود ۱۸٪ چربی داشته و ساختار مایع و حالتی مالش پذیر دارد. این فراورده با اینکه با نام خامه صبحانه شناخته میشود مصارف گوناگونی در آشپزی داشته به قدری که برای تهیه غذاهایی مانند سوپ شیر و خامه ، پاستا ، برخی از تنوع پیتزا و حتی برای تهیه سس های محبوبی مانند آلفردو از آن مورد استفاده قرار میگیرد. برای تهیه خامه صبحانه معمولاً از دستگاه های تخصصی مانند دستگاه خامه گیر استفاده میشود و هیچگونه فرایند شیمیایی بر روی آن صورت نمیگیرد. خامه صبحانه برای سلامتی نیز خصوصیات بیشماری دارد به گونه ای که انواع ویتامین های A ، B2 ، D ، فسفر ، اسید پانتوتنیک و… در آن به وفور یافت میشود.

خامه صبحانه
خامه صبحانه

خامه قنادی چیست؟

خامه قنادی نوع دیگری از فراورده های لبنی بوده که از چربی در حدود سی الی ۳۵٪ برخوردار می باشد. این نوع از خامه به تنهایی مصرف خاصی نداشته و اغلب برای تهیه انواع شیرینی جات مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع خامه قنادی پایه ثابت شیرینی جات بوده و در بسیاری از کیک ها و کلوچه های قنادی نیز استفاده میشود. مشهورترین شیرینی هایی که با خامه قنادی تولید میشود میتوان به شیرینی لطیفه و نان خامه ای اشاره کرد. خامه قنادی بافت سبک و کف مانند داشته از این رو از آن برای تزیین دسرها نیز استفاده میشود. خامه قنادی قابلیت نگهداری در دمای معمول را نداشته و میبایست آن را در دمای منفی ۴ درجه سانتیگراد نگهداری کرد.

کیک های تزیین شده با خامه قنادی
کیک های تزیین شده با خامه قنادی

مقایسه دو نوع خامه صبحانه و خامه قنادی

همانطور که متوجه شدید مهم ترین تفاوت این دو نوع خامه درصد چربی آنهاست ؛ به گونه ای که درصد چربی خامه قنادی نزدیک به دو برابر خامه صبحانه است. این درصد چربی موجب میشود تا مصرف خامه قنادی برای کسانی که چربی بالایی دارند توصیه نگردد. علاوه بر این خامه قنادی در هنگام تولید پودر قند نیز بدان اضافه شده از این رو قند این فراورده نیز وجود دارد. شاید شما نیز شنیده باشید که مصرف شیرینی جات خامه دار برای افرادی که به بیماری قند دچار هستند اکیداً توصیه نمیگردد. این مورد سبب میشود تا مصرف خامه قنادی برای افراد دیابتی و افرادی که به بیماری قند دچار هستند ممنوع باشد. خامه صبحانه برخلاف نوع قنادی قند نداشته و از این رو سالم تر می باشد.

با توجه به مطالب عنوان شده در این مطلب قطعاً به این موضوع پی برده اید که خامه قنادی مصرفی در سفره مردم نداشته و همانطور که از نامش پیداست تنها در قنادی ها و شیرینی پزی ها مورد استفاده قرار میگیرد. در صورتی که سوالات بیشتر در مورد این دو نوع خامه دارید خوشحال میشویم آن را از طریق کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب آموزشی مشابه
نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *