همه محصولات

شباهت ها و تفاوت های کره گاو و گوسفند و معرفی بهترین آنها

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
گاو و گوسفند دو حیوانی هستند که شیر و فراورده های لبنی آنها در بین عموم مردم بصورت گسترده مصرف میشود. یکی از فراورده های لبنی که تولید کننده های محصولات لبنی به وسیله شیر این دو حیوان تولید میکنند کره می باشد. یکی از سوالات پر تکراری که عموم مصرف کنندگان با آن مواجهند این است که آیا کره گاو بهتر است یا کره گوسفند؟ مطمئناً دو نوع کره نامبرده به علت اینکه از دو نوع احشام مختلف گرفته میشود در طعم و خصوصیات با یکدیگر تفاوت دارد. ما در این مطلب شما را با شباهت ها و تفاوت های این دو نوع کره آشنا خواهیم کرد. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.
تفاوت کره گاو گوسفند

مهمترین شباهت کره گاو و گوسفند : سرشار از چربی اشباع شده

مهمترین شباهتی که کره گاو و گوسفند با هم وجه اشتراک دارند وجود مقادیر زیادی از چربی اشباع شده درون آنهاست. معمولاً عموم مردم با شنیدن این موضوع به این نتیجه میرسند که مصرف کره حیوانی فارغ از نوع آن میتواند بر سلامتی انسان مضر باشد. درست است که کره دارای مقادیر بسیار بالای چربی اشباع شده است ، اما خوب است بدانید که این فراورده لبنی نه تنها هیچ ضرری بر سلامتی ندارد ، بلکه با مصرف صحیح و اصولی سبب بالا رفتن کلسترول مفید نیز میگردد. طبق بررسی های صورت گرفته مصرف کره حیوانی فارغ از نوع آن میتواند درصد ابتلا به بیماری های قلبی را تا 70 درصد پایین آورد. حتی در مورد ارزش غذایی مثبت نیز ، هر دو نوع کره از ارزش غذایی مشابهی برخوردار می باشند.

دومین شباهت کره گاو و گوسفند فرآیند تولید این دو کره می باشد. عموماً عرضه کنندگان فراورده های لبنی از دستگاه کره گیر برای تهیه کره این دو حیوان استفاده میکنند و روش تهیه کره دقیقاً یکسان می باشد.

کره گاوی
کره گاوی

تفاوت های کره گاو و گوسفند

هدف دانستن تفاوت کره گاوی و گوسفندی در بین عموم شناخت فراورده سالم تر و با کیفیت تر است. خوب است بدانید که هر دو نوع کره بلحاظ ارزش غذایی سالم بوده و تفاوتی میان آنها نمی باشد. تفاوت اصلی این دو نوع کره در واقع رنگ و بوی آنها می باشد و مصرف کنندگان می بایست با توجه به ذائقه خود یکی از این دو نوع کره را انتخاب کنند. در نظر داشته باشید که کره گاو و گوسفند طعم و بوی بدی ندارند ؛ اما با این وجود طعم را می توان یکی از نقاط تفاوت کره گوسفند و گاو در نظر گرفت. دومین تفاوت در این دو نوع کره در زنجیره اسیدهای چرب آنهاست. شیر گاو دارای زنجیره اسیدهای چرب طولانی تری است، در مقایسه با شیر گوسفند یا میش که زنجیره اسیدهای چرب کوتاه تری دارند.

شیر گاو
شیر گاو

طبق بررسی های انجام شده این نتیجه حاصل شده که در بازار قیمت کره گوسفندی نسبت به گاوی بالاتر بوده که این موضوع به علت افزایش میزان صادرات این نوع کره عنوان شده است. با این حال اغلب افرادی که کره مصرف میکنند مزه کره گاوی را به کره گوسفندی ترجیح میدهند.

نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *