همه محصولات

آموزش روش های دوشیدن شیر گاو

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
در صورتی که تا کنون با فرایند شیردوشی در روستاها مواجه شده باشید میدانید که برای خارج کردن شیر گاو از پستان می بایست نسبت به دوشیدن شیر داخل حیوان اقدام شود. اما چه روش هایی برای دوشیدن شیر گاو ها وجود دارد؟ در این مطلب از سایت ما راه ها و روش های دوشیدن شیر گاو را برایتان آموزش خواهیم داد. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.
دوشیدن شیر گاو

راه ها و روش های دوشیدن شیر گاو

خوب است بدانید ساده ترین و آسان ترین روش شیردوشی از گاو را میتوان به کمک شیردوش گاو دستی خانگی انجام داد. این محصول قیمت مناسبی داشته و استفاده از آن برای افرادی که از تعداد گاو کمی برخوردار هستند بسیار مناسب است. برای مشاهده این محصول میتوانید اینجا را کلیک و یا لمس کنید. در صورتی که قصد انجام این کار را بدون تهیه محصول خاصی دارید میتوانید روش های معرفی شده را انجام دهید. برای دوشیدن شیر گاو روش های مختلفی وجود دارد و بیشتر آنها بصورت دستی عملی میشود. برخی از روش های دوشیدن شیر گاو عبارتند از :

 

دوشیدن گاو به روش مُشت

در این روش مسئول انجام عملیات شیردوشی ، پستان گاو را به دست گرفته و آن را با فشار انگشتان شصت و سبابه به پایین میکشد. در این حالت شیر موجود در پستان گاو به بیرون پاشیده شده و فرد می بایست تا زمان اتمام شیر پستان نسبت به تکرار آن اقدام کند. این روش یکی از استانداردترین روش های شیردوشی از گاو بوده و اگر بصورت اصولی انجام شود هیچ گاه صدمه ای به پستان گاو وارد نخواهد شد. خوب است بدانید که این روش دوشیدن شیر ، متداول ترین روش در کل جهان است.

دوشش گاو به روش مشت
دوشش گاو به روش مشت

دوشیدن گاو به روش دو انگشت

دومین روشی که میتوان به وسیله آن نسبت به شیردوشی از گاو اقدام کرد این است که انتهای پستان حیوان « نوک پستان » در میان دو انگشت شصت و سبابه قرار گیرد و به طرف پایین کشیده شود. معمولاً این شیوه بیشتر برای گاوهایی مناسب است که قد کوتاهی داشته و یا پستان کوچک و کوتاه دارند. بهتر است بدانید که این روش شیردوشی به دلیل اینکه سبب کشیده شدن بیش از اندازه نوک پستان میشود نمیتوان آن را بطور همیشگی ادامه داد چرا که موجب ناراحتی دام میگردد.

دوشش گاو به شیوه دو انگشت
دوشش گاو به شیوه دو انگشت

دوشیدن گاو با انگشتان شصت و اشاره

در این شیوه شیردوشی ، اپراتور می بایست انگشت شصت خود را به سمت کف دست خم کرده و پستان را در میان انگشتان سبابه و شصت خم شده قرار دهد. پس از انجام این کار با هر بار فشردن انگشتان شیر از پستان گاو خارج شده و داخل سطل ریخته میشود.

دوشش گاو به شیوه شصت و اشاره
دوشش گاو به شیوه شصت و اشاره

دوشیدن گاو با دستگاه های مخصوص شیردوشی

در آخرین روش شیردوشی اپراتور از یکعدد شیردوش گاو برای انجام فرایند شیردوشی استفاده میکند. در این روش ها ، شیردوش برقی وظیفه خارج کردن شیر را از پستان گاو عهده دار بوده و در تنوع دستی ، انجام عملیات شیردوشی تنها با فشردن یکعدد اهرم تعبیه شده بر روی درب شیردوش انجام میشود.

دوشیدن شیر با دستگاه
دوشیدن شیر با دستگاه

این روش ها عمومی ترین روش های شیردوشی از گاو بوده و احتمالاً شما نیز روش های خاصی را بدین منظور انجام داده اید. خوشحال میشویم تا روش های خود را از طریق کامنت ها با ما در میان بگذارید.

نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *