همه محصولات

مزایای شستن و شستشوی ماشین با بخار

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
شستشوی خودرو با بخار مزایای مختلفی داشته که در انجام این کار با آب عملی نیست. یکی از مزایای این کار این است که در شستشوی ماشین با بخار میتوان انواع قسمت های خودرو را که امکان دسترسی و شستشوی آن با آب نیست شستشو داد. همچنین خروجی کار شستشوی قطعات خودرو به کمک بخار بسیار با کیفیت تر از شستشو با آب می باشد. در ادامه شما با مزایای کامل تر شستشوی خودرو با بخار آشنا خواهید شد. برای دانستن موارد پیشنهاد میشود ادامه مطلب را مطالعه کنید.
مزایای شستشوی ماشین با بخار

همانطور که تابحال متوجه شده اید بخار سبب تمیز و پاکیزه شدن ماشین ها میشود با این حال این احتمال وجود دارد که برای شما نیز این سوال پیش آید که در شستشوی ماشین با آب نیز این عملیات انجام میشود پس دلیل خرید دستگاه کارواش بخار چیست؟ برای جواب دادن به این سوال باید گفت شستشوی ماشین با بخار علاوه بر اینکه برای کارواش داران سود به همراه دارد ، برای مشتریان نیز مزایایی به همراه دارد.

مزایای شستن ماشین با بخار برای کارواش داران

در دستگاه کارواش بخار نیازی به احداث و ایجاد سیستم فاضلاب و حفر چاه نیست. در این روش هزینه حفر چاه و خرید سیستم تصفیه آب حذف میشود. علاوه بر این به وسیله کارواش بخار هزینه آب و برق کاهش چشمگیری پیدا میکند. در کارواش بخار سرعت عمل شستشوی ماشین بسیار بیشتر شده و میتوان ماشین های بیشتری را در طول روز شستشو داد. خوب است بدانید که سرعت برگشت سرمایه در استفاده از این نوع محصولات بسیار سریع انجام گرفته و عموماً میتوان در عرض دو ماه هزینه خرید محصول را بدست آورد. از دیگر مزایای استفاده از کارواش بخار میتوان به کم شدن مراحل شستشو اشاره کرد. چرا که در این سیستم مراحل شستشوی ماشین کاهش پیدا کرده و کارگران کارواش کمتر دچار خستگی میشوند. همچنین در این سیستم کارواشی نیازی به خرید مواد شوینده نیست و به همین دلیل میتوان گفت در صورت استفاده از آن هزینه های مواد شوینده عملاً حذف میشود.

توجه : برخی از افراد بر این باورند که کارواش بخار به بدنه ماشین آسیب میرساند. باید به این افراد عرض کرد که رنگ خودرو در دمای ۴۰۰ درجه سانتیگراد حرارت داده شده و از این رو دمای بخار ۱۲۰ درجه نمیتواند تهدیدی بر بدنه آن باشد. علاوه بر این دمای مذکور در دیگ بخار محصول ایجاد شده ؛ لیکن تا رسیدن بخار به انتهای شلنگ دما به میزان قابل توجهی نیز افت پیدا میکند.

فرق شستشوی ماشین با بخار و آب

در زمان شستشوی ماشین با بخار میزان مصرف آب به میزان قابل توجه بالاست ؛ اما در شستشوی ماشین با بخار برای هر خودرو نهایتاً به ۴ تا ۷ لیتر آب نیاز است. همچنین مراحل شستشو با بخار کمتر از آب می باشد و به همین دلیل کارگر کارواش کمتر دچار خستگی میشود. شستن ماشین با بخار هزینه هایی مثل خرید دستگاه تصفیه ، حفره چاه فاضلاب ، هزینه حامل های انرژی و…  را کاهش می دهد.

شستشوی ماشین با آب
شستشوی ماشین با آب

آیا شستن ماشین با بخار نیازی به مواد شوینده دارد؟

شستشوی ماشین با بخار تمامی عوامل چرک زا را بدون نیاز به هیچ مواد ضدعفونی کننده از بین میبرد. به همین دلیل کارواش بخار نیازی به مواد ضدعفونی کننده ندارد. مواد ضدعفونی کننده در کارواش های نانو مورد استفاده قرار میگیرند.

روش شستن ماشین با بخار

برخی از افراد تصور میکنند که در زمان شستن ماشین با بخار باید از واترجت آب فشار قوی نیز استفاده شود ؛ بدینصورت که در مرحله اول بدنه ماشین را با واترجت آبکشی کنند ، سپس عملیات بخارشویی را انجام دهند. با این حال این محاسبات کاملاً اشتباه بوده و کارواش بخار های طریقت نیازی به آب فشار قوی ندارند.

روش شستشوی ماشین با بخار بدینصورت است که ابتدا باید بخار را به وسیله لنس تفنگی سه تکه به سمت ماشین هدایت کرد و در نهایت تمامی چرک ها بدون نیاز به دستمال و مواد شوینده پاک میشوند. در شستشوی موتور نیز از لنس تفنگی بخصوصی بدین منظور استفاده میشود.

مطالب آموزشی مشابه
انتشار : 3 اسفند 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار : 24 مهر 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *