همه محصولات

معرفی خواص و خصوصیات کره حیوانی + مضرات مصرف بی رویه

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
کره حیوانی یکی از مواد لبنی بسیار لذیذ بوده و قطعاً شما نیز تا کنون چندین بار طعم و مزه آن را تجربه کردید. در واقع کره طبیعی پیوند بسیار محکمی با ایرانیان دارد و اغلب ما این فراورده را در صبحانه مصرف میکنیم. از خصوصیات بسیار خوب این فراورده لبنی میتوان به طبیعی بودن آن اشاره کرد ؛ چرا که کره حیوانی از چربی طبیعی تشکیل شده و در آن از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمیشود. مصرف کره حیوانی برای افرادی مانند ورزشکاران ، خانم های تازه زایمان کرده ، بیماران و ... پیشنهاد میشود. البته می بایست بعد از مصرف این فراورده به فعالیت ورزشی پرداخت ؛ چرا که مصرف بی رویه و عدم تحرک ممکن است صدمات جدی برای افراد به وجود آورد
کره حیوانی

کره از چه چیزی به دست می آید؟

کره طبیعی معمولاً از ماست پر چرب حیواناتی مانند گاو ، گوسفند و یا گاومیش بدست می آید. معمولاً افرادی که در حیطه لبنیات بصورت تخصصی مشغول به فعالیت هستند با کمک دستگاه کره گیر نسبت به تولید کره اقدام میکنند. کره پس از تولید معمولاً در فروشگاه های عرضه فراورده های لبنیاتی بصورت تازه به فروش رسیده و مردم آن را در میان وعده های غذایی خود مصرف میکنند.

استفاده از کره حیوانی در پخت غذا
استفاده از کره حیوانی در پخت غذا

خواص کره حیوانی

برخی از خواص کره حیوانی عبارتند از:

  • کره حیوانی دارای مقادیر زیادی از انواع چربی ها و ویتامین هاست. همچنین این فراورده دارای منیزیم و کلسیم نیز می باشد. ویتامین A موجود در کره حیوانی تاثیر زیادی در افزایش قدرت بینایی و تقویت سیستم عصبی دارد. همچنین کمبود این ویتامین در بدن بیماری های زیادی را به وجود می آورد. بعنوان نمونه یکی از بیماری های معروفی که افراد بسیاری به آن مبتلا هستند بیماری تیروئید میباشد. مصرف متعادل کره حیوانی به علت داشتن ویتامین A میتواند از مبتلا شدن فرد به تیروئید جلوگیری کند.
  • ویتامین B موجود در کره حیوانی سبب افزایش انرژی در طول روز شده و فرد میتواند فعالیت روزانه پر انرژی تری داشته باشد.
  • چربی موجود در کره حیوانی برای کسانی که خواهان افزایش وزن هستند مفید است. با این حال همانطور که پیش تر نیز اشاره شد رعایت اعتدال یکی از مهمترین اصول مصرف کره بوده چرا که مصرف بی رویه کره حیوانی سبب بروز مشکلات در سلامتی انسان میشود.
  • مصرف کره حیوانی برای تامین چربی مورد نیاز پوست بسیار مفید بوده و از پیری زودرس پوست جلوگیری خواهد کرد.
استفاده از کره حیوانی در وعده صبحانه
استفاده از کره حیوانی در وعده صبحانه

مضرات مصرف بی رویه کره حیوانی

همانطور که پیش تر نیز بدان اشاره شد مصرف کره حیوانی بصورت پیاپی برای افرادی که تحرک کافی در روز ندارند پیشنهاد نمیشود. دلیل این موضوع آن است که کره طبیعی دارای مقدار چربی نسبتاً بالا بوده و اگر مصرف کننده پس از استفاده از آن تحرک کافی داشته باشد، دچار گرفتگی عروق خونی خواهد شد. در واقع مشکلاتی مانند سکته قبلی از بسته شدن شریان های خونی ایجاد شده و به همین علت تفریط در مصرف چه کره حیوانی و چه سایر مواد روغنی به هیچ وجه پیشنهاد نمیشود.

نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *