همه محصولات

آموزش روش های خشک کردن زردآلو

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
زردآلو خشک « یا قیسی زردآلو » پر از خاصیت بوده و مصرف آن توسط پزشکان برای تمامی افراد بلخصوص افراد سالمند پیشنهاد میشود. دلیل پر اهمیت بودن مصرف زردآلو خشک ، داشتن مقادیر زیادی از پتاسیم ، فیبر ، آهن و ویتامین های A ، C و E است. بررسی های ما نشان میدهد که این مواد میتواند در دوران بارداری کمک کننده باشند. در صورت مصرف متوسط زردآلو خشک ، مانند اغلب میوه های خشک می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. در این مطلب از سایت ما روش های تهیه خشک کردن زردآلو و تهیه قیسی را به شما آموزش خواهیم داد. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.
آموزش خشک کردن زردآلو

روش های تهیه زردآلو خشک

برای تهیه زردآلو میتوان از روش های مختلفی استفاده کرد. برخی از این روش ها روش هایی سنتی بوده که در هر جایی قابل استفاده نیست. برخی نیز بصورتیست که افراد ساکن در منازل مسکونی آپارتمانی نیز میتوانند از آن بهره مند شوند. این روش ها عبارتند از :

 

خشک کردن زردآلو در زیر آفتاب

یکی از قدیمی ترین روش های خشک کردن زردآلو ، استفاده از آفتاب است. در این شیوه شما به هیچ نوع لوازم تخصصی نیاز نخواهید داشت و زردآلو ها را در زیر نور و گرمای آفتاب خشک خواهید کرد. برای انجام این روش ابتدا زردآلو ها را شسته و آنها را اسلایس کنید. برای اسلایس کردن آسان و سریع زردآلو ها میتوانید از دستگاه اسلایسر استفاده کنید. پس از برش زدن زردآلو ها برای جلوگیری از سیاه شدن آنها در زیر نور آفتاب ، آنها را تا چند دقیقه در محلول آب لیمو و آب خیس کنید. پس از این کار زردآلو ها را در ظرف استیل با فاصله ای مناسب از یکدیگر چیده و برای جلوگیری از مزاحمت حشرات ، یک توری محافظ بر روی میوه ها قرار دهید. زردآلو ها به کمک این روش معمولاً در عرض سه الی چهار روز خشک میشوند. در نظر داشته باشید که زردآلو ها را شب ها به داخل خانه آورده و روزها دوباره آنها را در فضای آزاد قرار دهید. همچنین بهتر است تا میوه ها را هر از گاهی برای خشک شدن بهتر ، زیرورو کنید.

زردآلوی خشک شده با نور آفتاب
زردآلوی خشک شده با نور آفتاب

خشک کردن زردآلو در خشک کن

در این روش شما به یکعدد دستگاه خشک کن نیاز خواهید داشت. با داشتن خشک کن شما میتوانید هر میوه ای را در سریع ترین زمان ممکن خشک کنید. اگر شما این دستگاه را در اختیار دارید میتوانید با این روش نسبت به خشک کردن زردآلو اقدام کنید : ابتدا زردآلو ها را شسته و آنها را خشک کنید. سپس میوه ها را اسلایس کرده و آنها را با فاصله ای مناسب ، درون میوه خشک کن بچینید. دقت کنید که باید فضای مناسب در بین زردآلو ها باشد تا میوه ها به یکدیگر نچسبند. پس از گذاشتن زردآلو ها داخل خشک کن ، هر ساعت یکبار نسبت به سرکشی از میوه ها اقدام کرده و در صورت خشک شدن آنها نسبت به خارج کردن آنها اقدام کرد. برای مشاهده انواع دستگاه خشک کن میوه میتوانید به این بخش مراجعه کنید.

زردآلوی خشک شده در خشک کن
زردآلوی خشک شده در خشک کن

خشک کردن زردآلو در فر

سومین راه معمول و متداول خشک کردن زردآلو ، استفاده از فر می باشد. در این روش همانطور که پیداست از فر برای خشک کردن زردآلو ها استفاده میشود. برای عملی کردن این روش ابتدا زردآلو ها را اسلایس زده و آنها را درون سینی فر بچینید. ابتدا فر را در حرارت ۹۳ درجه سانتیگراد گرم کنید. سپس دما را روی ۷۹ درجه تنظیم کرده و زردآلو ها را داخل فر قرار دهید. در هنگام خشک شدن میوه ها ، آنها را مرتبا زیر رو کرده و بررسی کنید. در این روش زردآلو ها در حدود ۱۲ ساعت پس از قرار گرفتن در فر خشک خواهند شد.

زردآلوی خشک شده در فر
زردآلوی خشک شده در فر

علاوه بر روش های ذکر شده روش های دیگری نیز برای خشک کردن زردآلو وجود دارد. برای نمونه برخی از افراد از دستگاه مایکروفر برای خشک کردن میوه ها استفاده کرده و برخی نیز حتی از شوفاژ بدین منظور استفاده میکنند. با این حال روش هایی که ما در این قسمت برایتان درج کرده ایم اصولی ترین روش ها برای تهیه قیسی زردآلو می باشد.

مطالب آموزشی مشابه
انتشار : 7 تیر 1402
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار : 27 اردیبهشت 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار : 18 اردیبهشت 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار : 17 اردیبهشت 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *