همه محصولات

آموزش روش های خشک کردن سیب

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
سیب خشک از زمان های قدیم در بین عموم مصرف شده و قدمت تاریخی دارد. این میوه خشک خواص و خصوصیات زیادی برای افراد دارد برای نمونه مصرف مداوم سیب خشک سبب تقویت مغز شده و از آلزایمر در دوران پیری جلوگیری میکند. علاوه بر این سیب خشک شده چربی خون را کاهش میدهد. خوب است بدانید که سیب خشک دارای مقادیر بسیاری ویتامین A و C بوده و این ویتامین ها از پوکی استخوان جلوگیری میکنند. در این مطلب از سایت ما راه ها و روش های خشک کردن سیب را به شما آموزش خواهیم داد. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.
آموزش خشک کردن سیب

روش های تهیه سیب خشک

روش های مختلفی برای تهیه سیب خشک وجود دارد. در ادامه شما میتوانید راه ها و روش های عمومی برای تهیه سیب خشک شده را مطالعه کنید.

 

خشک کردن سیب در جلو نور آفتاب

یکی از معمول ترین راه هایی که میتوان نسبت به تهیه سیب خشک اقدام کرد استفاده از آفتاب است. بدین منظور در روزهای گرم و آفتابی که دمای هوا بیش از ۳۰ درجه سانتیگراد است میتوان به کمک نور آفتاب برای خشک کردن سیب ها بهره برد. بدین منظور شما باید ابتدا سیب ها اسلایس کرده و آنها را درون یک ظرف استیل در کنار یکدیگر بچینید. در نظر داشته باشید که ظرف مورد استفاده می بایست ضد زنگ باشد تا به میوه آسیب نرسد. در مرحله بعد زیر سینی دو عدد آجر قرار داده و آن را در مقابل نور آفتاب بگذارید. بهتر است تا برای از گزند ماندن سیب ها یکعدد توری بر روی سینی اضافه کنید. معمولاً در این روش چندین روز طول میکشد تا میوه ها خشک شوند. بهتر است که میوه ها را روزانه بررسی کرده و آنها را زیر رو کنید. همچنین سینی را شب ها با خود به خانه بیاورید.

خشک کردن سیب در برابر نور آفتاب
خشک کردن سیب در برابر نور آفتاب

خشک کردن سیب در خشک کن

در این روش برای خشک کردن سیب ها از یکعدد میوه خشک کن استفاده میشود. دستگاه میوه خشک کن رطوبت موجود در سیب را به آرامی تبخیر کرده و در نهایت میوه خشک شده را در اختیار شما قرار میدهد. در صورتیکه میخواهید مقدار بسیار زیادی از سیب ها و میوه جات را خشک کنید استفاده از دستگاه میوه خشک کن برای شما بسیار مناسب خواهد بود. برای خشک کردن سیب ها به کمک این روش ابتدا سیب های خود را ورقه ورقه « اسلایس » کرده و آنها را درون سینی میوه خشک کن بگذارید. در مرحله بعد تنظیمات مربوط به میوه خشک کن را بر روی حرارت ۵۷ درجه تنظیم کرده و دستگاه را روشن کنید. در این روش سیب ها بسته به ضخامت خود در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت خشک میشوند. حتماً در این مدت میوه ها را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را زیر رو کنید.

خشک کردن سیب در دستگاه خشک کن
خشک کردن سیب در دستگاه خشک کن

خشک کردن سیب در فر

فر با اینکه ساختاری استاندارد برای خشک کردن میوه جات ندارد با این حال میتوان از آن هم برای خشک کردن سیب بهره برد. در صورتیکه در منزل خود فر دارید برای خشک کردن سیب می بایست ابتدا میوه ها را اسلایس کرده و آنها را بر روی سینی فر بچینید. سپس فر را روشن کرده و درجه آن را بر روی ۵۴ درجه سانتیگراد قرار دهید. عموماً در این روش سیب ها به دلیل کوچک بودن محفظه فر در عرض حدود ۶ ساعت خشک میشوند. در این زمان شما باید حتماً میوه ها را بررسی کرده و در صورت خشک شدن یک طرف آنها را زیر رو کنید.

این روش ها همانطور که ابتدا نیز اشاره شد عمومی ترین راه ها برای خشک کردن سیب هستند. برخی از افراد از شوفاژ نیز برای خشک کردن سیب ها استفاده میکنند که به علت استاندارد نبودن این روش در این مطلب اشاره ای بدان نشد.

مطالب آموزشی مشابه
انتشار : 7 تیر 1402
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار : 19 اردیبهشت 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار : 18 اردیبهشت 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار : 17 اردیبهشت 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *