همه محصولات

آموزش روش های خشک کردن پرتقال

اشتراک گذاری درشبکه های اجتماعی

sharing
پرتقال یکی از نمونه میوه هایی است که خشک کردن و استفاده خشک شده آن در ایران بسیار مرسوم است. این میوه در فصل پاییز و زمستان رشد کرده و اغلب مردم برای بهره مندی از خواص بی نظیر آن در سایر فصول نسبت به خشک کردن آن اقدام میکنند. مصرف پرتقال خشک شده شاید بتوان گفت خصوصیاتی بالاتر از مقدار خواص میوه تازه آن را داشته و از لحاظ نگهداری طولانی مدت ایمن است. پرتقال خشک دارای مقادیر زیادی ویتامین C بوده و مصرف آن برای سلامتی بسیار سودمند است. در این مطلب از سایت ما آموزش های مربوط به روش های خشک کردن پرتقال را برایتان شرح خواهیم داد. بدین منظور میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.
آموزش خشک کردن پرتغال

روش های تهیه پرتقال خشک

برای خشک کردن پرتقال روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه ما ساده ترین روش هایی که هر فرد خانه دار میتواند آن را به سادگی اجراء کند را نام خواهیم برد. در نظر داشته باشید که روش های معرفی شده بصورتی هستند که تمامی افراد ساکن در منازل ویلایی و حتی آپارتمانی بتوانند از آنها بهره مند شوند.

 

خشک کردن پرتقال در برابر نور آفتاب

ساده ترین ، سنتی ترین ، بی هزینه ترین و طولانی ترین روشی که برای خشک کردن پرتقال میتوانیم به شما معرفی کنیم خشک کردن این میوه در فضای آزاد و در برابر نور آفتاب است. در این روش شما نیازمند حیاط ، بالکن و یا پشت بام هستید. برای اجرای این روش شما باید یک تکه طناب را از بالای برش های پرتقال عبور داده و آنها را در مکانی خنک و در معرض نور آفتاب آویزان کنید. در این روش پرتقال ها با توجه به میزان رطوبت خود در حدود یک یا دو هفته خشک خواهند شد. در نظر داشته باشید که شما باید در این روش ، پرتقال ها را به موقع از جلوی نور آفتاب برداشت کنید چرا که با افزایش ماندگاری این میوه ها در فضای باز ، دچار تغییر شکل و پیچ خوردگی میشوند.

پرتقال خشک شده زیر نور آفتاب
پرتقال خشک شده زیر نور آفتاب

خشک کردن پرتقال در دستگاه خشک کن

دومین روش تهیه پرتقال خشک استفاده از دستگاه میوه خشک کن است. در این روش شما علاوه بر میوه پرتقال تازه ، به یک خشک کن نیز نیاز خواهید داشت. در این شیوه شما علاوه بر اینکه میتوانید میوه های مصرفی خود را خشک کنید ، میتوانید از این روش کسب درآمد نیز انجام دهید. در این روش باید ابتدا پرتقال ها را اسلایس کرده و هر تکه پرتقال را بر روی سینی خشک کن قرار دهید. در نظر داشته باشید که هر چه قدر برش پرتقال ها نازک باشد ، آن میوه ها سریع تر خشک خواهند شد. پیشنهاد ما این است که برای اسلایس پرتقال ها از دستگاه اسلایسر دستی و یا برقی استفاده کنید تا برش هایی هم اندازه و استاندارد داشته باشید. بعد از قرار دادن پرتقال ها در دستگاه خشک کن ، آن را روشن کرده و تا زمان خشک شدن میوه ها منتظر بمانید. معمولاً مدت زمان خشک شدن پرتقال ها در دستگاه خشک کن بین ۳ الی ۷ ساعت می باشد.

پرتقال خشک شده توسط خشک کن
پرتقال خشک شده توسط خشک کن

خشک کردن پرتقال بر روی بخاری

در این روش شما باید تکه های پرتقال را بر روی بخاری قرار دهید. روش کار بدینصورت است که بعد از اسلایس پرتقال ها ، آنها را بر روی یک ورق آلومینیومی قرار داده و بر روی بخاری پهن کنید. در نظر داشته باشید که شعله بخاری باید به حدی باشد تا پرتقال ها بر روی آن نسوزند. علاوه بر این می بایست پرتقال ها هر ۲ ساعت بررسی شده و در صورت نیاز زیر رو شوند.

 

خشک کردن پرتقال در فر

استفاده از فر برای خشک کردن پرتقال در بین عموم بسیار رایج است. در این روش شما باید پرتقال ها را پس از انجام عملیات اسلایس ، داخل فر قرار دهید. پیشنهاد میشود تا تمامی پرتقال ها را یکجا درون فر بگذارید ، چرا که باز و بست کردن درب فر سبب تخلیه گرمای آن شده و سبب میشود تا میوه ها داخل آن بصورت یکنواخت خشک نشوند. در این روش معمولاً این میوه ها در حدود مدت زمان پنج ساعته خشک میشوند و پس از آن پرتقال خشک شده را میتوانید از فر خارج کنید.

پرتقال خشک شده در فر
پرتقال خشک شده در فر

اینها بخشی از روش های خشک کردن پرتقال بوده و روش های دیگری نیز وجود دارد که در کل استفاده از آنها توصیه نمیشود.

مطالب آموزشی مشابه
انتشار : 7 تیر 1402
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار : 27 اردیبهشت 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار : 19 اردیبهشت 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار : 18 اردیبهشت 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نظرات کاربران وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *